rychlý kontakt: +420 548 217 047 | infogeomat.eu

Lelekovice, nadstavba zdi

Svah u rodinného domu v Lelekovicích byl původně řešen technologií vyztužené zeminy, kdy líc v patě svahu do výšky 2 m byl tvořen systémovým řešením s lícními ocelovými panely s vyskládaným kamenivem se sklonem líce cca 85° od vodorovné. Na tyto navazoval svah ve sklonu líce 45° o výšce 6 m, celková výška konstrukce tedy činila 8 m. Konstrukce byla v obou popisovaných částech vyztužena geomřížemi, jejichž délky, rozteče a pevnost určil již dříve realizovaný projekt.

Novým požadavkem bylo nadvýšit konstrukci do plné výšky konstrukce ve sklonu 85°. Konstrukce byla založena na stávající opěrné zdi výšky 2 m, část navazujícího nadnásypu byl pro účely realizace odtěžen.
Nadstavba byla realizována pomocí systémové konstrukce vyztužené opěrné zdi s lícem z ocelových panelů certifikovaného systému GeoWall Rock vyskládaných kamenivem tak, aby plynule navazovala na stávající konstrukci. V rámci návrhu bylo nutné vyřešit propojení obou konstrukcí stávající a nové včetně všech nezbytných detailů.

Poloha stavby

Dodali jsme

Statický výpočet, materiál pro výstavbu vyztuženého strmého svahu.

Realizace

2016

Potřebujete poradit?

  • Zpracujeme koncepční řešení a studie
  • Provádíme statické a stabilitní výpočty
  • Dodáme projektovou dokumentaci ve všech stupních
  • Provádíme dozory na stavbách s geosyntetiky

Nebojte se zeptat

Zdarma

+420 548 218 901
technikageomat.eu

Konzultace v terénu

Nebojíme se vyjet do terénu a řešit problém na místě.

Chci poptat konzultaci

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace