rychlý kontakt: +420 548 217 047 | infogeomat.eu

Kokosové válce Coir Log

Kokosové válce se využívají jako tehnická podpora povrchů, které podléhají erozi vlivem vod (přívalové, stojaté). Jsou jednoduchým a ekologickým zařízením, které zachycuje spláchnutou půdu, zpevňuje strmé svahy a břehy, stabilizuje břehové linie potoků a řek. Kokosová vlákna jsou napěchovaná do síťového obalu, vzniklé válce jsou tedy pevné, ale lze je flexibilně tvarovat dle potřeby. Samotná instalace je jednoduchá a není potřeba dalších nástrojů. Kokosové válce poskytují okolním rostlinám vhodné prostředí pro zarořenění, propouští vzduch a vodu. Životnost válce je v rozsahu 2 – 5 let, po rozpadu válce získáme pouze organickou hmotu bez jakýchkoli chemických škodlivin, která může sloužit jako výživa pro rostliny.

Produkty z kokosových vláken jsou šetrné k životnímu prostředí a neznečišťují okolní prostředí. Jsou přirozeně odolné proti plísním a hnilobě a nevyžadují žádné chemické ošetření. Kokosové vlákno má vynikající propustnost vzduchu a vody. Při zpevňování na exponovaných svazích kokosové válce vhodně doplňují kokosovou geotextilii.

Název Parametr Dostupné na e-shopu GEOmall
Coir Log 2020 EKO 4m bio
Role průměr
[m]
Role délka
[m]
Role hmotnost
[kg]
0,2 4 20
Vložení do poptávky o cenu

Kokosové válce se jednoduše instalují – položí se po vrstevnici, jednotlivé válce se natlačí co nejvíce k sobě a provážou mezi sebou (ideálně provazem z přírodních vláken). Válce se kotví do terénu dřevěnými kůly o průměru kolem 6–8 cm a délce min. 80 cm. Doporučená vzdálenost mezi jednotlivými kůly by měla být zhruba 60–80 cm (dle sklonu svahu). Je možné je také obsypat kamením popř. zeminou.

Funkce

  • Protierozní

Potřebujete poradit?

  • Zpracujeme koncepční řešení a studie
  • Provádíme statické a stabilitní výpočty
  • Dodáme projektovou dokumentaci ve všech stupních
  • Provádíme dozory na stavbách s geosyntetiky

Nebojte se zeptat

Zdarma

+420 548 218 901
technikageomat.eu

Konzultace v terénu

Nebojíme se vyjet do terénu a řešit problém na místě.

Chci poptat konzultaci