rychlý kontakt: +420 548 217 047 | infogeomat.eu

Výrobky do asfaltu jsou zvláštní skupinou výrobků se specifickými vlastnostmi. Jejich nejčastějším použitím je vyztužování asfaltových vrstev vozovek za účelem redukce tvorby a šíření spár a trhlin v asfaltovém krytu. Některé typy kompozitů se využívají také pro zpomalení tvorby příčných deformací nazývaných vyjeté koleje.

Produkty te używa się w celu redukcji pęknięć. Produkowane są one prawie całkowicie z szklanych włókien, które jako jedyne są zdolne przenieść maksymalne naprężenie przy ich deformacji mniejszej niż 3%. Takie właściwości do ochrony asfaltowego krycia są niezwykle ważne.

Mają również zastosowanie przy spowolnieniu tworzeniu się asfaltowych kolein, w tym przypadku stosowane są produkty mające zdolność stabilizacji kruszywa znajdującego się pod warstwą wierzchnią. Swoją strukturą i własnościami przypominają stabilizacyjne geosiatki używane do mechanicznej stabilizacji konstrukcyjnych warstw.

Wszystkie produkty do asfaltu są zaprojektowane tak, aby zmniejszyły występujące defekty asfaltowej warstwy, ograniczyły konieczność konserwacji dróg i zwiększyły ich żywotność. Wyroby do asfaltu często się dzieli ze względu na ich przeznaczenie.

Produkt   Redukce vyjetých kolejí Redukce trhlin Zdjęcie
Tensar AR ano ne  
Tensar Glasstex ne ano  
Tensar Glasstex Patch ne ano  
Asphaglass ano ne  
Polyfelt - FG ano ne  
PGM - E, PGM - G ne ano  

Potřebujete poradit?

  • Zpracujeme koncepční řešení a studie
  • Provádíme statické a stabilitní výpočty
  • Dodáme projektovou dokumentaci ve všech stupních
  • Provádíme dozory na stavbách s geosyntetiky
  • Realizujeme konstrukce z vyztužené zeminy

Nebojte se zeptat

Zdarma

+420 548 218 901
technikageomat.eu

Konzultace v terénu

Nebojíme se vyjet do terénu a řešit problém na místě.

Chci poptat konzultaci

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace