rychlý kontakt: +420 548 217 047 | infogeomat.eu

Výrobky do asfaltu

Výrobky do asfaltu jsou zvláštní skupinou výrobků se specifickými vlastnostmi. Jejich nejčastějším použitím je vyztužování asfaltových vrstev vozovek za účelem redukce tvorby a šíření spár a trhlin v asfaltovém krytu. Některé typy kompozitů se využívají také pro zpomalení tvorby příčných deformací nazývaných vyjeté koleje.

Výrobky do asfaltu používané pro redukci trhlin se vyrábějí téměř výhradně ze skelných vláken, která jsou  jako jediná schopná mobilizovat maximální napětí při deformaci menší než 3%. Tato vlastnost je pro ochranu asfaltového krytu mimořádně důležitá.

Pokud se používá výrobků do asfaltů k omezení tvorby vyjetých kolejí, používají se výrobky nebo kompozity mající schopnost stabilizace kameniva obsaženého v použitém asfaltobetonu. Svou strukturou i vlastnostmi se podobají stabilizačním geomřížím užívaným k mechanické stabilizaci konstrukčních vrstev.

Všechny výrobky do asfaltu jsou navrhovány tak, aby se omezily existující problémy asfaltových krytů, zlevnila údržba silnic a zvýšila jejich životnost. Výrobky do asfaltu se často také dělí podle účelu svého použití.

Výrobek   Redukce vyjetých kolejí Redukce trhlin Obrázek
Tensar AR ano ne Výztužná mříž do asfaltu
Tensar Glasstex ne ano  
Tensar Glasstex Patch ne ano  
Asphaglass ano ne  
Polyfelt - FG ano ne  
PGM - E, PGM - G ne ano  

Potřebujete poradit?

  • Zpracujeme koncepční řešení a studie
  • Provádíme statické a stabilitní výpočty
  • Dodáme projektovou dokumentaci ve všech stupních
  • Provádíme dozory na stavbách s geosyntetiky
  • Realizujeme konstrukce z vyztužené zeminy

Nebojte se zeptat

Zdarma

+420 548 218 901
technikageomat.eu

Konzultace v terénu

Nebojíme se vyjet do terénu a řešit problém na místě.

Chci poptat konzultaci

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace