rychlý kontakt: +420 548 217 047 | infogeomat.eu

Strmé svahy z vyztužené zeminy realizované v rámci přeložky silnice II/150

Součástí projektu přeložky komunikace II/150 v lesním úseku kolem přírodní rezervace Stvořidla je realizace 2 vyztužených strmých svahů.

Přeložka silnice II/150 řešila novou trasu, která nahradila nevyhovující úzkou silnici v lesním úseku kolem přírodní rezervace Stvořidla. Z důvodu minimalizace záboru pozemků s plněním funkce lesa bylo projektantem zvoleno řešení pomocí strmého svahu.

Jednalo se o dva úseky komunikace s celkovou délkou 224 m, z toho 124 m násypu bylo nutné řešit oboustranně. Pod částí vyššího svahu bylo nutné vzhledem k nízké kvalitě podloží provést jeho částečnou náhradu lomovým kamenivem.

Výška strmých svahů je 7,5 m v 1. úseku a 9,2 m v druhém. Líc konstrukce byl navržen z ocelových panelů s výplní ze skládaného kameniva ve sklonu 2:1. Jedná se o systémové řešení, na líc jsou napojeny výztužné tkané geomříže Miragrid, které zajišťují stabilitu celé konstrukce. Součástí obou strmých svahů je prefabrikovaný rámový propustek, který slouží mimo jiné i pro migraci drobných živočichů.

Poloha stavby

Dodali jsme

Statický výpočet, zaškolení na stavbě a technickou pomoc během výstavby, systém vyztuženého strmého svahu, geomříže

Realizace

2018

Potřebujete poradit?

  • Zpracujeme koncepční řešení a studie
  • Provádíme statické a stabilitní výpočty
  • Dodáme projektovou dokumentaci ve všech stupních
  • Provádíme dozory na stavbách s geosyntetiky

Nebojte se zeptat

Zdarma

+420 548 218 901
technikageomat.eu

Konzultace v terénu

Nebojíme se vyjet do terénu a řešit problém na místě.

Chci poptat konzultaci

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace